> O nama  > Škola danas

USTROJ ŠKOLE

U Školi se ustrojavaju dvije službe: stručno-pedagoška i administrativno-tehnička. Stručno-pedagoška služba obavlja poslove u svezi s izvođenjem nastavnog plana i programa, neposrednog odgojno obrazovnog rada s učenicima, aktivnostima u skladu sa potrebama i interesima učenika te promicanje stručno-pedagoškog rada Škole, u skladu sa zakonom, provedbenim propisima, godišnjim planom i programom rada Škole i školskim kurikulumom.

Administrativno-tehnička služba obavlja opće, pravne i kadrovske poslove, računovodstvene i knjigovodstvene poslove, poslove vođenja i čuvanja pedagoške dokumentacije i evidencije, ostvarivanja prava učenika, roditelja i radnika, poslove tehničkog održavanja i rukovanja opremom i uređajima, poslove održavanja čistoće objekata i okoliša te druge poslove u skladu sa zakonom, provedbenim propisima i godišnjim planom i programom rada Škole.

Uvjeti rada

Prostorni uvjeti rada

Cjelokupni kompleks škole Tituša Brezovačkog sastoji se od oko 7500 m2 interijera i od oko 15000 m2 eksterijera odnosno školskog okoliša. Ovako veliki kompleks iziskuje veliki angažman djelatnika na održavanju kao i velika materijalna sredstva kako bi sustav kvalitetno funkcionirao. Održavanje kompleksa pokrivamo iz sredstava koje škola dobije za investicijsko održavanje ,odnosno sredstava koje dobije za materijalne troškove,dijelom od najma školskog prostora, dijelom od lokalne zajednice preko Vijeća gradske četvrti Stenjevec, donacijama naših poslovnih partnera,donacijama roditelja preko Vijeća roditelja škole.

1. Učionice za razrednu nastavu i predmetnu  nastavu  2187,36 m2
2. Specijalizirane učionice za predmetnu nastavu 141,12 m2
3. Kabineti (biolo., kemi.,fiz., the. i posebna gr.) 318 m2
4. Dvorana za TZK 1601,64 m2
5. Radionica za tehničku kulturu 70,56 m2
6. Informatička učionica 70,56 m2
7. Učionica za vjeronauk 70,56 m2
8. Knjižnica 81,50 m2
9. Upravni dio (rav., taj., rač. i ped-def) 101,50 m2

POVRŠINA VANJSKIH PROSTORA ŠKOLE 14943,00 m2

Broj učenika:

Ukupno učenika I-VIII razreda u šk.god. 2015.  / 2016. =  940 - raspoređenih u 39.razrednih odjela.

I-IV razreda: 21 razredni odjel - 8 produženog boravka
V-VIII  razreda:  18 razrednih odjela

DOPUNSKA NASTAVA

U sklopu rada škole odvija se DOPUNSKA NASTAVA. U grupi može biti najviše 8 učenika kako bi se organizirao individualizirani pristup, a uključeni su dok postoji potreba za savladavanjem određenog dijela gradiva. Nakon toga se uključuju novi učenici.

IZBORNA NASTAVA - PROGRAMI:
ENGLESKI i NJEMAČKI JEZIK, (4.-8. razreda)
RKT  VJERONAUK, (1. - 8.razreda)
INFORMATIKA, (5. -8.razreda)

Organizirana je i IZVANUČIONIČNA nastava:

- Plivanje
- Igre i športovi
- Škola u prirodi
- Izleti: Svi odjeli od 1.-8. razreda
- Terenska nastava:  Svi odjeli od 1.-8. razreda
- Posjet kazalištu, izložbama, sajmovima i ostalim kulturnim ustanovama

POSEBNI PROGRAMI ŠKOLE

- Identifikacija i rad s darovitom djecom odvija se u 3. i 4. razredu.

- PSP:  U suradnji sa Socijalnom zaštitom i Domom za odgoj djece i mladeži Zagreb, organizirane su grupe produženog boravka od 3. - 8. razreda za učenike kojima je potrebna pomoć u učenju i organizaciji slobodnog vremena.

Grupe vode vanjskske suradnice:

- Erika Baranović, dipl. soc. pedagog

- Renata Horvat, dipl. soc. pedagog